۱۰ نکته برای کار تیمی بهتر در سازمان

وب سایت رسمی علی معبودی- ۱۰ نکته برای کار تیمی بهتر در سازمان

وب سایت رسمی علی معبودی– تا به حال به این فکر کرده اید که چطور برخی از تیم ها و یا سازمان ها تا این حد مطلوب و موثر با هم کار می کنند و از حداقل تعارضات برخوردارند اما دیگر تیم ها و سازمان ها چنین خصلت هایی نداشته و ناکارآمد هستند؟ کار تیمی موثر و کارآمد شامل تناقض جالبی از سادگی و پیچیدگی توامان است.

مهم نیست در تیم تان از افراد متفاوتی با سلایق متفاوت بهره مند باشید (البته توصیه بر این است که افراد تیم با نگرش ها و شخصیت های متفاوتی باشند) و هریک از آنها از خصائص خوب و بدی برخوردار باشند. افراد و اعضا گوناگون، ترکیبی از تجارب شخصی و کاری متفاوت، تجاربی از موفقیت ها و شکست ها در تیم های قبلی خود هستند که می توانند در مسیر ماموریت و اهداف سازمان جدید به کار گرفته شوند.

با توجه به پیچیدگی های تشکیل تیم مثل دستورالعمل ها، هنجارهای تعاملی، ارزش ها، موثر بودن و باید ها و نباید های کلی آن، خروجی عملکرد کار تیمی می تواند شما را شگفت زده کند. شانس دستیابی به اهداف و خواسته های شخصی و سازمانی تان را می توانید با تشکیل یک تیم، به شدت افزایش دهید اما با توجه به پشتیبانی و راهبری مناسب، تیم می تواند به درجات و جایگاهی بسیار فراتر از اهدافتان دست یابد.

یکی از معضلات کار تیمی در کسب و کار، عقب نشینی مدیران عالی و عدم حمایت شان از روندهای کار گروهی ست. نباید شکست ها و ترافیک های کاری باعث پایین کشیدن شما از دست یابی به موفقیت باشد، چون بیشتر از این که گفتار شما موثر باشد رفتار شماست که بر عملکرد تیم تاثیر می گذارد.