نحوه تبلیغ رایگان کسب و کار – ۱

نه روش برای تبلیغ رایگان کسب و کار - 1

در قسمت اول این مقاله از مدیران نواندیش؛ به نحوه تبلیغ رایگان کسب و کار می‌پردازیم. این مقاله در دو قسمت ارائه می‌شود و به نه روش برای تبلیغ رایگان کسب و کار اشاره خواهیم کرد. تبلیغات می‌تواند بسیار گران قیمت باشد و در آغاز کسب و کارتان این هزینه‌های هنگفت تبلیغات می‌تواند خارج از بودجه و سرمایه‌ی در دسترس شما باشد.

اما با کمی تفکر متوجه می‌شوید راه‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید به‌صورت رایگان در منطقه خود تبلیغ کنید. نیازی نیست یک صفحه تبلیغاتی تمام‌رنگی در یک روزنامه‌ی محلی داشته باشید تا بتوانید مشتریان بالقوه را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. با چند شیوه بازاریابی زیرکانه می‌توانید به خوبی خود را به دیگران نشان دهید و افراد را با کسب و کار خود آشنا کنید بدون اینکه پولی پرداخت کرده باشید.

 

نحوه تبلیغ رایگان کسب و کار

 1. مطمئن شوید که وب سایت شما جزئیات کسب و کارتان را شامل شود.
 2. وبلاگ نویسی را یکی از اولویت‌های اصلی خود قرار دهید.
 3. هرچند ماه یک بار مصاحبه مطبوعاتی انجام دهید.
 4. از نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی برای افزایش فروش خود بهره بگیرید

 

در این مقاله ۱۰ ایده ساده برای ترویج مجانی خدمات یا کسب و کار کوچک خود در منطقه‌ای که کسب و کار شما در آنجا مستقر است ارائه‌شده.

۱- مطمئن شوید که وب سایت شما جزئیات کسب و کارتان را شامل شود.

چه هدف شما جذب مشتریان محلی باشد و چه تبلیغات در سطح کشور، وب سایت شما باید به‌طور کامل و به‌وضوح کسب و کارتان را شرح دهد، باید پیدا کردن آن آسان بوده و جذاب نیز باشد.

در هنگام ساخت و یا بازسازی وب سایت خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • تا چه حدی بر هدف موردنظر شما متمرکز است
 • کیفیت متون به‌کاررفته در وب سایت
 • میزان سهولت استفاده از وب سایت برای دیگران
 • تا چه حدی نشان‌دهنده و منعکس کننده برند شرکت شما است
 • میزان بهینه بودن موتور جستجوی وب سایت
 • استفاده و یکپارچه سازی شبکه‌های اجتماعی
 • قابلیت دسترسی برای کاربران موبایلی

 

نه روش برای تبلیغ رایگان کسب و کار 1

۲- وبلاگ نویسی را یکی از اولویت‌های اصلی خود قرار دهید

بسیار مهم است که یک وبلاگ را نیز در کنار وب سایت خود داشته باشید زیرا این کار شانس دیده شدن برند شمارا افزایش می‌دهد، و در پیدا شدن وب سایت شما در موتورهای جستجو نیز مؤثر است. شما می‌توانید کلمات کلیدی و عبارات مورداستفاده در وب سایت خود را در پست‌های وبلاگ نیز بکار ببرید. توجه داشته باشید که هر از چند گاهی مطالب جدید و باکیفیت در وب سایت خود قرار دهید.

وبلاگ نویسی به‌نوعی باعث تعامل بین شما و مخاطبانتان می‌شود، آنها می‌توانند با گذاشتن کامنت و اظهار نظر در زیر پست‌هایتان با شما ارتباط برقرار کنند. به یاد داشته باشید که حتماً گزینه‌ای برای به اشتراک گذاری مطالب در تمام پست‌های وبلاگتان اضافه کرده باشید تا خوانندگان بتوانند به‌راحتی این مطالب را به اشتراک بگذارند، تا به این طریق افراد بیشتری با شما و کسب و کارتان آشنا شوند.

نحوه تبلیغ رایگان کسب و کار

۳) هرچند ماه یک بار مصاحبه مطبوعاتی انجام دهید

بسیار مهم هست که با روزنامه‌های محلی در ارتباط باشید و مصاحبه‌ها، اخبار و مطالبی را در مورد خودتان و کسب و کارتان در اختیار آنها قرار دهید. تا به این طریق شاید بتوانید به‌طور مجانی به صفحات این روزنامه‌ها راه یابید. این مطالب می‌تواند در مورد هر چیزی باشد از استخدام کارکنان جدید گرفته تا جذب مشتریان جدید. نیازی نیست که این مطالب و اخبار مهم باشند. فقط کافی است که وجود شما در بین سایر کسب و کارهای محلی موجود احساس شود.
اگر بتوانید با سردبیر و روزنامه نگاران رابطه خوبی برقرار کنید به نشر مطالب شما کمک فراوانی خواهد کرد. می‌توانید اطمینان یابید که این مطالب حتماً خوانده می‌شوند.
برای هدفمند کردن آگهی خود “چگونه آگهی‌های تبلیغاتی جذابی داشته باشیم” را مطالعه فرمایید.

 

۴) از نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی برای افزایش فروش خود بهره بگیرید

این روش سریع و مؤثر بوده و طراحی آن نیز آسان میباشد. شما همچنین می‌توانید تأثیر این نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی را بر رشد کسب و کار خود بررسی کرده و واکنش مشتریان را مشاهده کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید با گذشت زمان فروش خود را افزایش دهید.
برای بهره‌گیری کامل از بازاریابی ایمیلی، باید پایگاه داده خود را به‌طور منظم به‌روز کرده و آن را گسترش دهید. سعی کنید مردم را تشویق کنید که در وب سایت شما ثبت نام کنند.

منبع: talented ladies club

ترجمه و ارائه: مدیرنو +

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

 

استراتژی مدیریت فروش

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به کشف مهم‌ترین استراتژی‌های مدیریت…

بازاریابی پیشرو

در این مقاله به ۵ قانون طلایی که در بازاریابی…

بازاریابی حرفه‌ ای

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به دانستنی‌های جالب از…

بازاریابی و فروش استارتاپ ها

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۹ نکته مهم…

ژئومارکتینگ یا بازاریابی مکان محور

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه ژئومارکتینگ یا…