پیام لوگوهای معروف

لوگوهای معروف چه پیام های پنهانی دارند؟

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه لوگوهای معروف چه پیام ‌های پنهانی دارند می‌پردازیم. برای محصولات موجود در بازار صدها شرکت تولیدکننده وجودداره و در چنین رقابت انبوهی، ایجاد شخصیت متمایز برای یک برند، خیلی سخته. برای ایجاد یک هویت بصری از برند، داشتن لوگو یکی از پیش‌نیازهای اولیه هست. اگه مدیر یک کسب و کارید و علاقه‌مندید برای مجموعه‌تان لوگو داشته باشین، بهتره با لوگوهای معروف آشنا شده و پیام‌ های پنهان آنها را کشف کنید.

لوگوهای معروف چه پیام‌های پنهانی دارند؟

آنچه که در نگاه اول به لوگوی برندهای معتبر دیده میشه، یک طرح خلاقانه است. اما در اغلب آنها نکات و ظرافت‌های پنهانی وجود داره که در ابتدا دیده نمیشه.

پیام لوگوهای معروف که در ادامه خواهید دید:

 1. مرسدس بنز (Mercedes Benz)
 2. تویوتا (Toyota)
 3. اپل (Apple)
 4. سامسونگ (Samsung)
 5. ال جی (LG)
 6. آمازون (Amazon)
 7. آدیداس (Adidas)
 8. فورد (Ford)
 9. اچ پی (HP)
 10. فایرفاکس (Firefox)
 11. والمارت ( Walmart)
 12. باسکین رابینز (Baskin Robbins)
 13. FedEx

۱- مرسدس بنز

مرسدس بنز

ستاره سه پر برند نشان دهنده تسلط بر آسمان، زمین و دریاست که به این معناست که می‌توانند برای هر قسمت محصولی تولید کنند و آنجا را به تسخیر خود درآورند.

۲-تویوتا

 

لوگوی شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن شامل سه بیضی است که قلب مشتری، قلب محصول و پیشرفت‌های تکنولوژیکی و فرصت‌های بی‌حدومرز تویوتا را ترسیم می‌کند.

۳- اپل

 

بی‌شک لوگوی اپل یکی از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای معروف در جهان است که در همه محصولات این شرکت دیده می‌شود. با توجه به‌سادگی در طراحی لوگو، از یک سیب گاز زده در طراحی لوگوی اپل استفاده شد. این ایده جایگزین ایده استفاده از تصویر نیوتن شد. این لوگوی معروف نشان‌دهنده گسترش دانش است که از طریق استفاده از کامپیوترها محقق می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی اپل و ۱۰ درس کاربردی آن

۴- سامسونگ

 

سامسونگ یک شرکت کره‌ ایست. در زبان کره‌ای، کلمه “سامسونگ” به سه ستاره اشاره دارد. بنیان‌گذار سامسونگ تمایل داشت که برند اش همیشه در بازار حضورداشته باشد، مانند ستارگان آسمان. این لوگو همچنین نشان‌دهنده قدرت است.

۵- ال جی

 

برند LG در سراسر جهان شناخته شده و اکثر مردم آن را می‌شناسند اما شاید خیلی‌ها متوجه صورتی که از حروف  L و G ایجاد میشود، نشوند. L نماد بین و G بقیه صورت را تشکیل می‌دهد. این لوگو به برند ظاهری انسانی داده و آن را جذاب‌تر و قابل‌دسترس تر می‌کند.

۶- آمازون

آمازون amazon

لوگوی معروف آمازون نشان‌دهنده قدرت این برند در ارائه طیف وسیعی از محصولات است. فلشی که از حرف A  تا Z کشیده شده نماد ارائه تمامی محصولات موردنیاز افراد است. همچنین این خط با انحنای خود تداعی کننده‌ی لبخند بوده و حس رضایتمندی مشتریان را نمایش می‌دهد.

آمازون که در ابتدا کار خودرا با فروش کتاب آغاز کرده بود، اکنون یکی از عمده‌فروشان بزرگ جهان محسوب می‌شود که در فروشگاه خود تنوع فروش فوق‌العاده‌ای از محصولات دارد.

پیشنهاد مطالعه: ۴ درس کلیدی از جف بزوس ، مدیرعامل شرکت آمازون

۷- آدیداس

 

آدیداس تولیدکننده معروف لوازم و کفش ورزشی می باشد. سه خط موجود در لوگو نماد کوه بوده و نشانگر چالش‌ها و موانعیست که ورزشکاران بر آنها غلبه می‌کنند.

۸- فورد

 

فورد این نوشتار کلاسیک لوگوی خودرا از سال ۱۹۰۷ ارائه کرد، ولی ۲۰ سال طول کشید تا نماد بیضی آبی‌رنگ به‌صورت کامل شکل بگیرد. بیضی بودن لوگو فورد نشان دهنده‌ی اطمینان و مقرون‌به‌صرفه بودن میباشد. اولین شرکت تولیدکننده خودرو، نام مؤسس خود را در لوگو اش برای همیشه به همراه دارد.

۹- اچ پی

HP نام شرکت بزرگ سازنده محصولات و خدمات الکترونیکی در آمریکاست. در لوگوی hp از نام خانوادگی بنیان‌گذاران آن یعنی Hewlett و Packard استفاده‌شده. رنگ آبی این لوگو نشان‌دهنده برتری و رنگ سفید نمایان گر ظرافت و زیبایی برند هست. دنباله داشتن حروف  H و P هم به معنای نوآوری هستند.

۱۰- فایرفاکس

 

لوگوی فایرفاکس نشان‌دهنده‌ی ویژگی‌های این مرورگر است. آتش به شکل روباه فراگرفتن جهان را نشان داده و همچنین به‌سرعت بالا اشاره می‌کند.

۱۱- والمارت

 

شرکت والمارت یک شرکت خرده‌فروشی آمریکایی میباشد. این شرکت دارای بزرگ‌ترین شبکه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیف‌دار هایپرمارکت و مواد غذاییست. وال مارت بیش از ۱۱ هزار شعبه در ۲۸ کشوردارد و به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت دنیا ازنظر درآمد شناخته‌شده.

لوگو والمارت نماد جرقه، الهام بخشی و ایده‌های سام والتون مؤسس این برند است. لوگو والمارت دارای معانی دیگری هم هست که به شکل، رنگ و فونت لوگو مرتبط هست. شکل والمارت به حامی محیط زیست بودن والمارت اشاره دارد. ترکیب رنگ زرد و آبی تعهد نسبت به کیفیت را نشان می‌دهد. فونت استفاده‌شده با حروف کوچک نشان‌دهنده سادگی و شفافیت است.

۱۲- باسکین رابینز

 

باسکین رابینز، شرکت تولیدکننده بستنی به خاطر داشتن انواع طعم‌ها در بستنی معروف است. این شرکت ۳۱ طعم مختلف بستنی تولید می‌کند که عدد ۳۱ در لوگو این شرکت و بین حروف B و  R پنهان‌شده . این لوگو سرگرمی و شادی را منعکس کرده و به احساس شما در حین و بعد از خوردن بستنی اشاره میکند.

FedEx -۱۳

 

FedEx (حمل و نقل فدرال اکسپرس)، شرکت چندملیتی آمریکایی  بوده که فعال در زمینه‌ی خدمات پستی است. لوگوی شرکت FedEx یکی از مشهورترین لوگوهاست. این لوگو فلشی پنهان بین حروف E و X  داردکه نشان‌دهنده خدمات سریع و با دقت است.

منبع: مدیرنو +

استراتژی مدیریت فروش

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به کشف مهم‌ترین استراتژی‌های مدیریت…

بازاریابی پیشرو

در این مقاله به ۵ قانون طلایی که در بازاریابی…

بازاریابی حرفه‌ ای

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به دانستنی‌های جالب از…

بازاریابی و فروش استارتاپ ها

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۹ نکته مهم…

ژئومارکتینگ یا بازاریابی مکان محور

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه ژئومارکتینگ یا…