مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM)

مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM) مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM) به چه معناست؟

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM) به چه معناست می‌پردازیم. در مقاله قبلی با عنوان مدیریت ارتباطات در سازمان چه اجزایی دارد؟ به توضیحات کلی در خصوص ارتباطات اشاره نمودیم و به توضیحات تکمیلی در خصوص crm پرداختیم. در این مقاله به تشریح و بررسی مدیریت ارتباط با کسب و کار یا همان BRM می‌پردازیم.

 

مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM)

سازمان برای رسیدن به اهداف موردنظر خود و فروش محصولات و خدمات، در کنار حفظ و  ایجاد ارتباط مناسب با مشتریان ، به تأمین کنندگان، توزیع کنندگان و دیگر سازمان‌های مرتبط نیاز دارد و باید در مدیریت ارتباط با این سازمان‌ها هوشمندانه عمل کند.

مدیریت ارتباط با کسب و کار، تقاضای کسب و کار برای فراهم آوری محصول و خدمات را تحریک کرده، افزایش داده و شکل می‌دهد.

مدیریت ارتباط با کسب و کار شامل مجموعه‌ای از صلاحیت‌ها مانند دانش، مهارت و رفتار برای ایجاد یک رابطه‌ی مؤثر بین تأمین کنندگان و شرکای تجاری (کارمندان، سهامداران و..)  می‌باشد. این شایستگی‌ها می‌تواند از طریق نقش‌ها، سیاست‌ها، قابلیت‌ها و استعدادهای سازمان در سازمان‌ها نفوذ کند.

مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM)

خانه‌ی مدیریت ارتباط با کسب و کار (BRM) سه جنبه‌ی کلیدی ارتباطات تجاری را نشان می‌دهد.

  1. پایه و بنیاد صلاحیت‌های بخش ارتباط با کسب و کار را بیان کرده و تضمین می‌کند که این بخش صلاحیت لازم برای اقدام اثربخش و برآورده کردن ارزش‌های دو طرف تأمین کننده و شرکای تجاری (سازمان، کارمندان، سهامداران و …) را دارا می‌باشد.
  2. ستون‌ها که تعریف‌کننده سیاست‌ها و ارزش‌های مدیریت کسب و کار می‌باشند مانند: سرویس‌ها و خدمات، شکل گیری تقاضا، کاوش و تحقق ارزش‌ها.
  3. سقف خانه‌ی مدیریت ارتباط با کسب و کار به‌عنوان یک قسمت کلیدی، به‌وسیله‌ی وضوح نقش‌ها، سیاست‌ها، ارزش‌ها و توانایی سازمانی در چهارچوب استراتژی مدیریت ارتباطات تجاری، از ارتباطات کسب و کار محافظت می‌کند.

 

مدیریت ارتباط با کسب و کار (مدیریت ارتباطات تجاری) چیست؟

مدیریت ارتباط با کسب و کار، یک روش کسب و کار برای تعریف، درک و پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مربوط به دریافت اطلاعات و خدمات و توزیع آنها از طریق شبکه‌های مختلف و جدا می‌باشد.

BRM به مدیریت روابط سازمانی و مدیریت ارتباط با مشتری وابسته می‌باشد.

 

مدیریت ارتباط با کسب و کار

قصد BRM  (مدیریت ارتباط با کسب و کار) مشخص و قابل سنجش کردن تمام جنبه‌های روابط تجاری  می‌باشد.

 

یک مدل BRM پایدار به موارد زیر نیاز دارد:

  1. توسعه‌ی استراتژی‌ها و روش‌های تحقیقات بازار
  2. تکنیک‌ها و ابزارهای پیاده سازی اصول BRM

BRM تمام ذینفعان را به ارزیابی و توسعه روابط ارزشمند در تمام سازمان قادر می‌سازد. دو بخش اصلی در مدیریت ارتباط با کسب و کار، نقش تأمین کنندگان و مصرف کنندگان اطلاعات است. سازمان‌ها باید هر دو بخش را بهبود دهند. هدف نهایی BRM  رسیدن به نقطه‌ای است که روابط تجاری پیچیده بتواند به معاملات قابل درک تبدیل شود.

منبع: مدیرنو +

 

پیشنهاد مطالعه:

 

استراتژی مدیریت فروش

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به کشف مهم‌ترین استراتژی‌های مدیریت…

بازاریابی پیشرو

در این مقاله به ۵ قانون طلایی که در بازاریابی…

بازاریابی حرفه‌ ای

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به دانستنی‌های جالب از…

بازاریابی و فروش استارتاپ ها

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۹ نکته مهم…

ژئومارکتینگ یا بازاریابی مکان محور

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه ژئومارکتینگ یا…