روش های تبلیغات و بازاریابی برند – ۲

روش های تبلیغات و بازاریابی برند – 2 کانال های ارتباطی در ساخت برند - 2

در قسمت دوم از مقاله روش های تبلیغات و بازاریابی برند از مدیرنو؛ به ادامه کانال‌های ارتباطی در ساخت برند می‌پردازیم. تاکنون در کتاب‌های جامع صنعت و تجارت تبلیغی داشته‌اید؟ تاکنون به‌طور مستقیم کارت پستالی را برای یک آدرس پستی فرستاده‌اید؟ تاکنون تماسی رسمی گرفته‌اید؟

تبریک، شما از کانال‌های ارتباطی در فرایند ساخت برند استفاده کرده‌اید. کانال‌های ارتباطی فرایند ساخت برند، پیش‌فرض یک برند فردی هستند. این‌ها مسیرهایی هستند برای ارتباطات بازاریابی که از آن‌ها بهره می‌برید تا برند خود را به‌سوی مخاطبان هدایت کنید و آن‌ها را به مشتری ایدئال تبدیل نمایید.

روش تبلیغات و بازاریابی برند

در قسمت اول؛ ۳ کانال را بررسی کردیم. در اینجا به ادامه‌ی روش تبلیغات برند می‌پردازیم.

 

کانال ۴- پست مستقیم

 • خاص.
 • مزایا: به شما ابزاری می‌دهد تا به‌طور مستمر اطلاعات خدمات و فرآیند ساخت برند خودتان را به بازار هدفتان برسانید.
 • معایب: می‌تواند گران و خیلی وقت‌ها بی‌استفاده باشد، به همین دلیل از بسیاری از مردم می‌شنوید که پست مستقیم نتیجه نمی‌دهد.
 • روش های تبلیغات و بازاریابی برند کانال های ارتباطی در ساخت برند

برای این‌که برند خودرا توسعه دهید، پست مستقیم می‌تواند کانال ارتباطی بسیار مهم و استراتژیکی به‌حساب بیاید.

از سوی دیگر، می‌تواند به حدی گران باشدکه مجبور باشید هرچه مو روی سرتان دارید، بفروشید. البته تمام این‌ها به چگونگی استفاده از آن بستگی دارد.

با پست مستقیم می‌توانید پیام خودرا ویرایش کرده و “قطره‌قطره” و به‌طور مستمر اطلاعاتی را به مخاطبانی که در فهرست پستی شما هستند، منتقل کنید. می‌توانید از بروشور، نامه، کارت پستال، بسته‌های چندبعدی، خبرنامه و موارد دیگر استفاده نمایید.

به شمایی که می‌خواهید از پست مستقیم استفاده نمایید، توصیه می‌کنم برنامه‌ی تبلیغاتی خودرا حول کارت پستال‌های شخصی با نقش‌هایی زیبا و کلاسیک که فضایی برای یک شعار دلخواه داشته باشند، و یک بروشور فردی که قسمتی از ناو فرماندهی فرایند ساخت برند فردی شماست، طراحی نمایید. موارد بیشتر بسته به بودجه‌ی شما، در آینده توضیح داده خواهد شد.

 

پست مستقیم می‌تواند برای هر شخصی در هر حرفه‌ای کاربرد داشته باشد، ولی چند نکته‌ی کلیدی وجوددارد که آن را مقرون‌به‌صرفه می‌کند:

 • باید جالب و سرگرم‌کننده باشد.

نامه‌های فروش معمولاً مردم را به‌شدت کسل می‌کنند. اگر می‌خواهید ماهی یک بار برای کسانی که در فهرست پستی شما هستند، چیزی بگذارید، پیام‌ها را شخصی، متغیر و سرگرم‌کننده درست کنید. بگذارید مردم مدام حدس بزنند و فروش اجباری را فراموش کنید.

 • باید متناسب با حرفه‌ی شماباشد.

کارت پستال‌هایی با مضمون “همین حالا فروخته شد”، شاید برای واسطه گران معاملات املاک بهترین گزینه باشند، اما “پرونده‌هایی که در آن‌ها پیروز شدم” برای یک وکیل افتضاح است. یک خبر نامه‌ی مختصر ماهیانه شامل توصیه‌های حقوقی‌ای که به‌راحتی قابل‌استفاده باشند، نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت.

 • باید ثبات داشته باشد.

افرادی که می‌گویند پست مستقیم جواب نمی‌دهد، معمولاً کسانی هستند که یک بار پست کرده‌اند و هیچ جوابی نگرفته و به‌راحتی تسلیم شده‌اند.

پست مستقیم مستلزم تکرار و صرف زمان است. پیش‌ازاین که ثابت کنیدکسی هستید که مشتری دوست دارد با او تماس بگیرد، به‌طور متوسط باید ۸ تا ۱۰ بار شعار خودرا در معرض دید مشتریان قرار دهید.

 • باید کیفیت بالایی داشته باشد.

استفاده از تراکت‌های ارزان قیمت بدتر از اینست که اصلا پست مستقیم نداشته باشید. اگر می‌خواهید پست مستقیم قسمتی از استراتژی ساخت برند فردی شماباشد، برای آن کمی پول خرج نمایید. بروشورها و کارت پستال‌های براق و زیبا تولیدکنید. نامه‌ها را روی سربرگ‌های باارزش بفرستید. خبرنامه‌تان را حرفه‌ای طراحی نمائید. ظاهر و حس چیزی که می‌فرستید، اثر برند شمارا قدرتمند می‌سازد؛ درست مانند زمانی که آن را به زبان می‌آورید.

 • باید هدف گیری شده و به‌روزباشد.

مطمئن شوید شرکتی که این فهرست را برای شما تهیه‌کرده، صحت آن را تأیید نموده. به‌بیان‌دیگر، مطمئن شوید اسامی کسانی که نقل‌مکان یا فوت کرده‌اند، از آن حذف‌شده. درنتیجه، پول را هدر نمی‌دهید و بابت فرستادن اشتباه این بسته‌ها به‌زحمت نمی‌افتید.
در هر کسب و کاری مشتریان متفاوتی با خواسته‌ها و اولویت‌های متفاوتی وجود دارند.

 

کانال ۵- تبلیغات داخلی

 • فراگیر.
 • مزایا: می‌تواند باعث شود تا حدودی در معرض دید عموم قرار بگیرید.
 • معایب: پرهزینه و برای هدف گیری بسیار سخت است.

تبلیغات داخلی شامل تابلوهای فرودگاه، تبلیغات داخلی سینما و تبلیغات سایبانی می‌شود.

من طرفدار این کانال ارتباطی نیستم، چون نسبت به پولی که خرج می‌کنید، صدای بلندی از آن به گوش نمی‌رسد. نمی‌توانید هدف گیری کنیدو روی این‌که چه کسی آن را می‌بیند، هیچ کنترلی ندارید. تنها یک فایده دارد: باعث می‌شود نام و چهره‌ی شما برای عموم مردم آشناتر شود.

اگر بتوانید معامله‌ی بزرگی انجام دهید و سایر کانال‌های ارتباطی مربوط به بازاریابی یک برند هدف را داشته باشید، تبلیغات داخلی تنها به اندازه‌ی یک لیوان آبمیوه ارزش دارد. ولی مانند صنعت املاک، همه‌چیز به مکان بستگی دارد؛ مکان، مکان، مکان.

ادامه دارد…

منبع: کتاب برند خودت باش

منبع: مدیرنو +

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

 

 

استراتژی مدیریت فروش

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به کشف مهم‌ترین استراتژی‌های مدیریت…

بازاریابی پیشرو

در این مقاله به ۵ قانون طلایی که در بازاریابی…

بازاریابی حرفه‌ ای

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به دانستنی‌های جالب از…

بازاریابی و فروش استارتاپ ها

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۹ نکته مهم…

ژئومارکتینگ یا بازاریابی مکان محور

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه ژئومارکتینگ یا…