چگونگی مدیریت شهرت برند در اینترنت

فرآیند راهبردی مدیریت برند در اینترنت چگونگی مدیریت شهرت برند در اینترنت

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به فرآیند راهبردی مدیریت برند در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم. چگونه مدیریت شهرت برند در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را انجام دهیم. مردم در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی درباره‌ی کسب و کار شما چه می‌گویند؟ اگر بفهمید که کسی یک نظر منفی یا یک بررسی بد در مورد شما نوشته است چه می‌کنید؟

هنگامی‌که صحبت بر سر کسب و کار است حفظ وجهه مثبت می‌تواند به معنای تفاوت بین موفقیت و شکست باشد. حتی قبل از ظهور اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در ۲۰ سال پیش نیز کلمات و سخنان مطلوب که دهان به دهان می‌شدند نیروی حیاتی هر کسب و کار پر رونق بود، و حالا که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در همه جا موجود است، حسن شهرت و وجهه خوب از همیشه مهم‌تر است.

 

فرآیند راهبردی مدیریت برند در اینترنت و شبکه های اجتماعی

 

چندین فروشگاه تجارت الکترونیک در کشور وجود دارد که درآمدی معنی دار داشته، و رقابت بین آنها فوق‌العاده شدید است. شرکت شما برای رسیدن به موفقیت باید از تمام امکانات موجود استفاد کند. چه شما تازه کسب و کار خود را شروع کرده باشید و یا اینکه شرکتی با قدمت چند دهه دارید که در حال شکوفایی است. شما باید وجهه و شهرت آنلاین خود را با دقت زیاد حفظ کنید.

در زیر ۵ راهنمایی مؤثر در مدیریت برند آورده شده تا با کمک این موارد مطمئن شوید که مردم در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به دنبال شرکت شما می‌گردند و از آنها با مطالب مثبت استقبال می‌شود که به جذب آنها به سمت کسب و کار شما کمک می‌کند.

 

برند خودتان را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید

در هنگام مدیریت وجهه آنلاین خود، برای شروع بهتر است که در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید. ببینید مردم درباره شما چه می‌گویند.
مهم نیست که کسب و کار شما چقدر جدید یا کوچک است، این احتمال وجود دارد که کسی چیزی راجع به شما گفته باشد. پس مقداری جستجو کنید و ببینید که افکار عمومی نسبت به کسب و کار شما چگونه است. این تحقیق می‌تواند مبنایی باشد برای اینکه شما بفهمید برای مدیریتِ حضور آنلاین خود در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی از کجا باید شروع کنید و بتوانید یک ارزیابی صادقانه از نقاط قوت و ضعف خود را به مشتریان ارائه دهید.

 

برای شرکت خود هاست و دامین تهیه کنید

اگر می‌خواهید کسب و کارتان جدی گرفته شود، باید وب سایت خودتان را داشته باشید. نیازی نیست که سایت شرکتتان پر از اطلاعات فراوان بوده و چندین صفحه داشته باشد، اما نیاز است که اساس و اصول کسب و کار شما در یک صفحه که به‌راحتی قابل‌دسترس است قرارگرفته باشد. یک وب سایت باکیفیت نه تنها مشتریان را با برند شما آشنا می‌کند بلکه به سؤالاتی مانند اینکه فروشگاه شما در کجا واقع‌شده و در چه ساعاتی از شبانه روز باز است نیز پاسخ می‌دهد.

 

شفاف و صادق باشید

یکی دیگر از عوارض اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اینست که همه انتظار دارند شرکت‌ها کاملاً صادق باشند. این موضوع گاهی در مدیریت برند مشکل ساز خواهد بود.شبکه‌های اجتماعی ارتباطات را افزایش داده و موانع بین شرکت‌ها و مشتریانشان را از بین برده‌اند. مشتریان می‌خواهند به‌طور مستقیم با نمایندگان شرکت صحبت کنند، و انتظار دارند شرکت پاسخگوی سؤالات و نگرانی‌های آنها باشد. تمام توان خود را به کار گیرید تا حضوری صادقانه در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی داشته باشید و به کارکنان خود اجازه دهید که به‌صورت آنلاین با مشتریان ارتباط داشته باشند.

 

اما بیش‌ازحد صادق و شفاف نباشید

صداقت مهم است اما صداقت بیش‌ازحد در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تبدیل به یک مشکل در مدیریت برند شما شود. هرگز فراموش نکنید که شما و کارکنانتان نمایندگان شرکتتان هستید. افکار و نظراتی که در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنید، حتی در اکانت های خصوصی، می‌تواند تأثیر منفی بر کسب و کار شما داشته باشد. برای دستیابی به بهترین نتیجه‌ی ممکن بهتر است هنگام پست چیزی یا مطلبی به‌صورت آنلاین به وجهه شرکت خود نیز بیندیشید. به کارکنان خود نیز این نکته را یادآوری کنید.

 

در شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی عضو شوید

بسیار مهم است که به‌غیراز حفظ وب سایت خود در محبوب‌ترین و مشهورترین شبکه‌های اجتماعی نیز عضو شوید. استفاده از شبکه‌های اجتماعی نه تنها به گسترش نفوذ برند شما کمک می‌کند، بلکه به شما و کسب و کارتان شخصیت می‌دهد. و اگر به‌طور مداوم مطالب جدید انتشار دهید، می‌توانید مشتریان خود را مشغول نگه‌دارید.
در اصلاح مطالب منفی سرعت عمل داشته باشید

 

اهمیت نظرات مثبت و منفی

مطالب منفی می‌تواند برای کسب و کار شما کشنده باشد. بنابراین همان‌طور که به بررسی منظم وجهه آنلاین خود می‌پردازید، مراقب کامنت ها و نظراتی که باعث آسیب و ضرر به شرکت می‌شوند نیز باشید. اغلب کامنت های منفی به دلیل یک سوءتفاهم ساده یا تعاملی است که انتظار مشتری را برآورده نکرده است. اگر کامنت یا بررسی ناخوشایندی پیدا کردید، سعی کنید که با آن فرد تماس گرفته و این وضعیت را اصلاح کنید. هر از چند گاهی، کامنت ها و نظرات منفی در مورد یک کسب و کار پیدا می‌شوند که کاملاٌ بی‌پایه و اساس هستند. باید برای کاهش این نظرات منفی تلاش کنید.

هنگامی‌که مردم در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به دنبال شرکت شما می‌گردند، بسیار مهم است که اطلاعات مثبتی از شما پیدا کنند. تا تشویق به استفاده از محصولات و خدمات شما شوند. اگر مراحل بالا را با دقت دنبال کنید، می‌توانید مطمئن شوید که حضور آنلاین شما در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مثبت بوده. و شرکت شما بهترین شانس را برای موفقیت به‌دست خواهد آورد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

منبع: businessknowhow

ترجمه و ارائه: مدیرنو +

پیشنهاد مطالعه:

سوالات مهم درباره تبلیغات آنلاین کسب و کار
۱۳ضرورت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار کوچک
۷ اصل مهم برای مدیریت ارتباط با مشتری در شبکه‌های اجتماعی
کارگاه افزایش فروش با رویکرد بازاریابی اینترنتی و شبکه‌های مجازی
کانال های ارتباطی در ساخت برند ۳

 

استراتژی مدیریت فروش

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به کشف مهم‌ترین استراتژی‌های مدیریت…

بازاریابی پیشرو

در این مقاله به ۵ قانون طلایی که در بازاریابی…

بازاریابی حرفه‌ ای

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به دانستنی‌های جالب از…

بازاریابی و فروش استارتاپ ها

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۹ نکته مهم…

ژئومارکتینگ یا بازاریابی مکان محور

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به اینکه ژئومارکتینگ یا…